Strona Glówna HOME
 
 
 
 

POLAROIDY. Czym są i do czego służą?


Nazwa Polaroidy pochodzi z czasów, gdy w powszechnym użyciu były aparaty na kliszę fotograficzną i zobaczenie efektów zrobionego zdjęcia było możliwe dopiero po wielu godzinach. Dzięki unikalnej technologii aparaty firmy Polaroid umożliwiały natomiast niemal natychmiastowe wywołanie zdjęcia. Było to niezwykle przydatne w wielu sytuacjach.

Dzisiaj aparaty firmy Polaroid zostały wyparte przez ogólnie dostępne aparaty cyfrowe jednak nazwa POLAROID na określenie tego typu zdjęć pozostaje nadal w użyciu.

W modelingu Polaroidy wykonywane są przeważnie podczas pierwszej wizyty w agencji modelek. Polaroidy są doskonałym materiałem do porównania różnych osób i wybrania tych najbardziej spełniających określone wymagania.

Ich celem jest przedstawienia naturalnego wyglądu modelki - bez makijażu, bez retuszu, najczęściej w dwuczęściowym kostiumie kąpielowym i szpilkach. Polaroidy często podkreślają ku niezadowoleniu modelek ;) niedoskonałości ich urody.

Wysyłając zdjęcia retuszowane i tylko te ujęcia, na których wyszłaś najbardziej korzystnie, mocno ryzykujesz, że pojedziesz na darmo i zostaniesz odrzucona na miejscu. Dzięki dobrym, aktualnym polaroidom zaoszczędzisz czas i pieniądze. Na ich podstawie agencja modelek, fotograf lub klient zlecający pracę mogą ocenić, czy jesteś właśnie tą osobą, której szukają.

Zobacz przykład polaroidów KLIKNIJ

 

 

 

stronę wykonał EGM. adres: Poznań, ul. Mielżyńskiego 14